Jane Austen

Świat Jane Austen-najlepszej brytyjskiej pisarki XIXwiecznej :)

Ogłoszenie

Jeśli już tu zawitałeś/aś to chętnie poznam Twoją opinię :D więc się zaloguj i do dzieła :)

#1 2009-09-24 13:52:43

emka8823

Administrator

Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 89
Punktów :   

Alan Rickman- płk. Brandon

Alan Rickman karierę swoją rozpoczynał w Anglii. Debiutował na scenie teatralnej, na której też odniósł swoje pierwsze sukcesy. Pod koniec lat 70. przyłączył się do Royal Shakespeare Company, z którą pozostał związany przez prawie 10 lat. Okres ten zaowocował wieloma doskonałymi kreacjami w takich spektaklach jak: "Captain Swing", "Mephisto", czy "Niebezpieczne związki". Przed kamerami Rickman zadebiutował w roku 1978 w teatrze telewizji w sztuce "Romeo i Julia". Jednak popularność jako aktor filmowy zyskał dopiero 10 lat później. W 1988 r. wystąpił w roli Hansa Grubera w kasowym przeboju "Szklana pułapka". Otrzymał za nią doskonałe recenzje i zwrócił na siebie uwagę producentów filmowych. W 1991 r. wystąpił w kosztownej ekranizacji przygód banity z Sherwood "Robin Hood: Książę złodziei" i jako szeryf Nottingham stworzył kreację, która przyćmiła rolę Costnera. W 1997 r. Alan Rickman zadebiutował jako reżyser obrazem The Winter Guest". Był to bardzo udany start, ponieważ za swoją pracę aktor otrzymał na festiwalu w Wenecji Złotego Lwa.

http://gfx.filmweb.pl/p/00/89/89/67306.1.jpg



Alan Sidney Patrick Rickman
Urodzony 21 lutego 1946 roku. Ojciec Alana (malarz i dekorator) zmarł na raka kiedy chłopiec miał osiem lat, zostawiając go, jego matkę i troje rodzeństwa.
Alan wygrał stypendium West London's Latymer Upper School i zaczął swoją przygodę z graniem. Później przeniósł się na wydział sztuki w Royal College of Art.
Pracował później kilka lat jako grafik, lecz stwierdził, iż jego serce należy do aktorstwa, więc w wieku 26 lat zaczął studia w Royal Academy of Dramatic Art.
Spędził tam trzy lata pracując jako charakteryzator takim aktorom jak Ralph Richardson czy Nigel Hawthorne.
"Jedną z przyjemności grania w filmie jest nagłe uwolnienie energii. Myślę, iż jest całkiem zdrowo być wciągniętym w robienie czegoś bez zbędnego myślenia o tym. Przy Michaelu Collinsie, choć miałem ochotę go za to wtedy zabić, Neil Jordan [reżyser] zmusił mnie do przemowy przed 5 000 Dublińczyków zaraz w pierwszym ujęciu. Żadnych prób."

Offline

 

#2 2009-11-13 20:13:57

Lizzy

Zaglądacz

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 8
Punktów :   

Re: Alan Rickman- płk. Brandon

Był boski. I absolutnie zakochałam się w nim w scenie, gdy mówi, że ,,musi coś zrobić bo inaczej oszaleje" gdy Marianne leży chora;)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbloodhound szczeniaki